Ar velo ziemā? 10 padomi komfortablākai braukšanai.

Velo sezona tuvojas! Ar pavasara pietuvošanos un drīzu pāreju uz vasaras laiku, velo sezona būs klāt. Gan tiem, kuri bijuši aktīvi visu ziemu, gan tiem, kuri sāk sportot uzkāpjot uz velo pirmo reizi. Lai tas būtu patīkami un bez lieka stresa, noteikti ieteiktu laikus jau sagatavoties.

Inventārs

Ja velo nav bijis pareizi ieziemots, tad ir milzu iespēja, ka ķēde būs sarūsējusi, riepas izlaidušas gaisu, gultņi praktiski negriezīsies. Tāpēc laicīgi būtu jāsakopj velo. Ja nevēlieties gaidīt uz servisa apkopi rindā saulainā un siltā dienā, tad dariet to tagad. Sakopiet velo braukšanas kārtībā un mierīgu sirdi gaidiet, kad gaisma, siltums un brīvbrīdis būs klāt. Neaizmirstiet arī par drošību- lampiņām, gaismiņām, ķiverēm. Un zvaniņu. Lai pasveicinātu gājējus, liekot tiem saprast, ka atrodas uz velo celiņa.

 

Ķermenis

Bet ko darīt tagad, kamēr braukt nav iespējams? Ja esi neziņā, skaties, ko liec vēderā. Tas attiecas ne tikai uz šo posmu starp diviem gadalaikiem. Ja vēlies justies labi braucot, sāc ar uzturu. Nav nozīmes visskaistākajai dienai, vislabākajam maršrutam un dārgākajam velo. Ja nejutīsies labi savā ķermenī, viss būs slikti. Ja vēders būs sapūties vai galva dulla no straujā glikozes līmeņa krituma- nebūs nekāda prieka. Tāpēc ir īstais laiks padomāt par savu uzturu.

 

Prāts

Daudziem velo sezona nozīmē sacensības un ir pavadīta ziema tām gatavojoties. Ja tās atcels vai pārcels, izdarītais treniņdarbs var šķist bezjēdzīgs. Tāpēc ieteiktu nodrošināties pret šādu depresīvu brīdi un padomāt par citiem mērķiem. Piemēram, censties izmantot sagatavotību un iekarot visus Strava segmentus savā rajonā un novadā. Vai veikt garu izturības braucienu. Uzstādīt attālināto sacensību mērķus. Jābūt plānam B un C.

 

Pavasaros cilvēki sāk aktīvāk braukt ar velo. Varbūt, ka tas ir pavasaris, bet varbūt, ka velo braukšana dod pavasara sajūtu. Tiekamies uz velo!