IETEIKUMI NEDĒĻAI PIRMS SACENSĪBĀM

Nedēļas nogalē Latvijas valsts mežu Kalnu divriteņu maratons.  Bet ko darīt nedēļu līdz tam?

Ilgais sagatavošanās process ir aizvadīts. Bet ja izlemts startēt pēdējā brīdī? Vai jāapdzen paziņa ar kuru kopā nobraukts viss karantīnas laiks? Daži ieteikumi  , kuri Jums var palīdzēt.

1. Palielināta slodze. Ja nogalēs regulāri veiciet treniņus nemainīgā apjomā (laika, kilometru ziņā), tad palieliniet to. Par 10-15%. Nebaidieties sevi iztukšot. Pavisam. Tas dos organismam lielāku stresu, kā rezultātā ar iepriekšējo slodzi tas tiks vieglāk galā.

 2. Distance vai laiks. Daudziem ir izaicinājums finišēt. Nedēļā pirms sacensībām, veiciet plānoto kilometrāžu, bet mierīgā režīmā. Ja plānots nobraukt divās stundās, nobrauciet divas stundas. Gūtā pārliecība par saviem spēkiem ļaus aizvadīt sacensības mazākā stresā- vairāk izbaudīsiet pašu braucienu, jo zināsiet, ka finišēt nebūs problēmu.

3. Reljefs. Ir iespējams redzēt pulsa augstuma līkni. Ja dzīvojiet reģionā, kurā arī iespējams atrast līdzīga augstuma paugurus, tad variet izveidot trasi. Simulējiet augstuma līkni savā maršrutā. Līdzenos posmus brauciet tempā, bet tikko ir paugurs- palieliniet slodzi. Tādējādi, treniņa maršruts būs pietuvināts sacensību braucienam.

https://www.facebook.com/tfcyclingcoaching