vb_1_web
24. un 25. augusts
ELEKTRUM 33. LATVIJAS RITEŅBRAUCĒJU VIENĪBAS BRAUCIENS

Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens

24. augusts – Bērnu Vienības brauciens

25. augusts – Elektrum 34. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens

Atjaunotais Vienības brauciens startēja 1995. gadā un šobrīd, tāpat kā pirmssākumos- 20.gs. 30. gados, ir apmeklētākais, lielākais, tradīcijām bagātākais velo notikums Latvijā. Sacensību mērķis daudzu gadu garumā ir nemainīgs – sekmēt tautas kopības sajūtu un veselīgu dzīvesveidu. Katru gadu Vienības braucienā pulcējas vairāki tūkstoši riteņbraucēju gan no Latvijas, gan kaimiņvalstīm, to skaitā arī Latvijas un pasaules riteņbraukšanas zvaigznes – M. Kavendišs, J. Kirsipu, R. Aldags, B. Holms, R. Vainšteins, G. Smukulis, T. Skujiņš, E. Liepiņš, K. Neilands, padarot šo pasākumu īpaši nozīmīgu un vienojošu.

2015. gadā tika saņemta Gada balva sportā nominācijā “Gada notikums Tautas sportā”

Laikam ejot, kopā esam Vienības braucienu padarījuši par pieejamu un aizraujošu pasākumu ikvienam velo braucējam – dalībnieki uz starta dodas 4 dažādās distancēs- Sporta šosejas brauciens (~100 km), MTB brauciens (~48 km), Retro Velo brauciens(~30 km), Tautas brauciens (~40 km), kā arī kopš 2022. gada Vienības brauciena programmā iekļauta Bērnu Vienības brauciena diena!

Vienības brauciens ir kā Dziesmu svētki – TIKAI MAZLIET ĀTRĀK! Tiekamies Siguldā 24. un 25. augustā.

DISTANCES

SPORTA BRAUCIENS
133 km

Paredzēts rūdītiem, licencētiem riteņbraucējiem, kas veic regulārus treniņus un spēj braukt grupā, kas brauc virs 35 kilometriem stundā. Nepieciešama iepriekšējā pieredze sacensībās un regulāri treniņi.

KALNU DIVRITEŅU BRAUCIENS
48 km

Vērienīgākais no visiem braucieniem. Piemērots kā ikdienas braucējiem, gan amatieriem, kuri vēlas sacensties ar draugiem, kolēģiem vai citiem domubiedriem. Nav nepieciešama sacensību pieredze, bet vēlami vairāki izbraucieni pirms šīs distances pieveikšanas.

TAUTAS BRAUCIENS
36 km

Lieliski piemērots ģimenēm, darba kolektīviem un riteņbraukšanas iesācējiem. Distance izveidota vienā aplī, kas ir tāds pats kā Tautas un sporta braucienu distancēs. Nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība vai pieredze sacensībās.

RETRO VELO

29 km

Krāšņākais un nesteidzīgākais no braucieniem. Skaisti tērpi, eleganti velosipēdi komplektā ar gardām uzkodām un senatnīgu gaisotni. Tas raksturo Retro Velo distanci. Šajā braucienā netiek noteikti ātrākie, bet gan krāšņākie braukt gribētāji.

BĒRNU VIENĪBAS BRAUCIENS

2.septembris

Pirmo reizi Vienības braucienā iekļauta bērnu distance, kas norisināsies dienu pirms lielajiem braucieniem. Lieliska un azarta pilna atmosfēra, kas ļaus jau no bērnu dienām būt daļai no Vienības brauciena.

RETRO VELO

47 km

Krāšņākais un nesteidzīgākais no braucieniem. Skaisti tērpi, eleganti velosipēdi komplektā ar gardām uzkodām un senatnīgu gaisotni. Tas raksturo Retro Velo distanci. Šajā braucienā netiek noteikti ātrākie, bet gan krāšņākie braukt gribētāji.

MŪS ATBALSTA

NOLIKUMS UN PROGRAMMA

NOLIKUMS 2023
Skatīt
Lejuplādēt
PROGRAMMA 2023.
Skatīt
Lejuplādēt
Bērnu Vienības brauciena PROGRAMMA 2023.
Skatīt
Lejuplādēt

Covid 19

Ar 1.aprīli tiek atcelti visi drošības pasākumi,kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju, t.sk. prasības pēc sertifikātiem pakalpojumu saņemšanai un sniegšanai Latvijas teritorijā, tomēr lūdzam rūpēties par roku dezinfekciju, ja iespējams, par distances ievērošanu un masku velkāšanu, pēc nepieciešamības.

Sekosim līdzi aktualitātem, ja būs izmaiņas, ja tiks piemēroti kādi drošības pasākumi, mēs Jūs informēsim, lai sacensību norise būtu droša mums visiem.

Ziņas

elektrum 33. Vienības brauciena krekli

Arī šogad, par godu Elektrum 33. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam, ikvienam dalībniekam ir iespēja iegādāties īpašo svētku velo kreklu.

Kreklus iespējams iegādāties līdz 22. augustam – reģistrējoties Elektrum 33. Vienības braucienam vai rakstot ziņu uz info@velo.lv , un saņemsi to, izņemot savu Elektrum 33. Vienības brauciena starta numuru.

Lai iegūtu vairāk informāciju par krekliem, iespējām tos iegādāties, raksti mums uz epastu info@velo.lv

Viena krekla cena – 40 eur

IZMĒRU TABULA